Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyjádření ke kultu lasičky

25. 9. 2013

Už delší dobu pozoruji trend lasičkovatění, resp. pokusy lidí navázat na tybování a liščení. Byl jsem na toto téma upozorněn od českých výzkumných pracovníků žijících na severu Moravy, více k jejich přesnější lokalizaci bohužel nemohu říci, protože tito vědci nasazují život už jen tím, že se vydali po stopách odkazu tybování a zjišťují cenné informace na výzkumném poli. Jejich poznatky jsou důležité nejen v humanitních oborech, ale také v předmětech přírodního založení. Více o jejich probíhajícím výzkumu bohužel nemohu říct.

   Nepochybně se snahy o průkopnictví lasiččího kultu opírají o reálný základ a celková ''lasiččí filozofie'' má hlavu a patu. Zvířata v moderní filozofii hrají velkou roli, jak jsme se mohli přesvědčit už u zmíněného tybování. Jako vědec mohu s potěšením říct, že se po dlouhé době setkáváme s opravdovým úspěchem. Nerad bych se zakřiknul, přesto ale chci světu sdělit, že vědci možná slaví jeden z největších úspěchů za posledních 8 let. Před osmi lety totiž oficiálně vznikl filozofický světonázor a styl života, a možná i něco mnohem víc, tedy samotné tybování. Nyní se zdá, že se vyplnil prostor, černá díra a noční můra všech tybanologů. Vědci zabývající se právě vznikem tybování totiž dlouhá léta pouze kroutili hlavou nad  jevem, který je zjevný už od samotného počátku tybování, ale který byl postupem času mírněn - nejprve vznikem liščení a nyní už je snad celý problém zažehnán - po vzniku oficiální skupiny Lasičky.net, tedy lidí hlásících se k mnohem více než jen k oblíbené hudební skupině. Vyplnil se právě onen temný prostor, postrach vědců. 

   Doufám, že tento úspěch budou doprovázet další pozitivní jevy. Vyzívám všechny lidi, aby byli hrdí na tradiční projevy moderního tybování. Každý může být hrdinou všedního dne!

 

(Přeloženo z Science Magazine)