Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vědci poprvé na zakázku majitele naklonovali psa!!!

5. 8. 2008

Jihokorejští vědci ze společnosti RNL Bio v úterý oznámili, že poprvé naklonovali psa na objednávku. Jednalo se o pitbulla Boogera, kterého si nechala naklonovat Bernann McKinneyová z Hollywoodu. Vědci vytvořili hned pět klonů psa.

McKinneyová za naklonování psa zaplatila podle různých údajů 50 000 až 100 000 dolarů. Společnost RNL Bio, která spolupracuje s Národní univerzitou v Soulu, už v polovině července oznámila, že je připravena přijmout objednávky na naklonování psa.

McKinneyová měla k Boogerovi velmi silný vztah. Booger, kterého našla na ulici, ji ochránil, když na ni zaútočil mnohem větší pes, jenž jí potrhal předloktí a téměř ukousl prsty. Po útoku se jí podařilo utéci do auta a pak dojet do nemocnice.

Nalonovaní pitbullové s jednou s náhradních matek                 Naklonovaní pitbullové s jednou s náhradních matek

Musela prodělat dvanáct operací. V tu dobu se Booger naučil jí zouvat a obouvat sandály nebo jí podávat pití z ledničky či vyndat šaty ze sušičky na prádlo.

Když pitbull předloni zemřel, McKinneyové se po něm velmi stýskalo. Využila proto nabídky korejské společnosti na naklonování psa z DNA Boogera. Použita byla kůže z ucha, která byla odebrána ještě za jeho života.

Všech pět klonů nese jméno Booger a podle majitelky jako by z oka vypadli původnímu Boogerovi. "To je můj dárek k narozeninám. Tihle kluci mi dali nejlepší dárek,“ uvedla McKinneyová, která ve středu oslaví 58 let.

McKinneyová chce z některých klonů vychovat psy, kteří by pomáhali handicapovaným lidem.

Boj na trhu klonování psů

Korejci původně žádali 150 000 dolarů na naklonování psa, ale pak slevili, protože šlo o první případ.

RNL Bio počítá že v příštím roce bude naklonováno na 300 psů pro boháče.

Bernann McKinneyová s naklonovaným štěnětem           McKinneyová s naklonovaným štěnětem

Prvního psa, afghánského chrta Snuppyho, naklonovali právě v na Národní univerzitě v Soulu, ale U Sok Hwank, který vedl tým vědců, posléze ztratil důvěryhodnost, když oznámil, že naklonoval lidské kmenové buňky, byť se mu to nepovedlo. Jeho pokus však nebyl komerční.

Konkurentem korejské RNL Bio je americká BioArts International, který minulý týden nabídla v akci naklonování pěti psů. Cena vždy překročila 140 000 dolarů. Zadarmo pak naklonuje psa vítězi literární soutěže o naklonování psa, kterou vyhrál policista z James Symington, jehož německý ovčák Trakr pomohl nalézt posledního přeživšího v troskách Světového obchodního centra po teroristických útocích Al-Kajdy z 11. září. Ten by měl být naklonován do konce roku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

co u vás?

(nehovoř, 9. 8. 2008 19:44)

a to je gut zu wissen......bééééééé

jinan dvoulalocny

(rozin, 8. 8. 2008 12:37)

ano pravdu díš

zajímavé!!

(dvorak.pop, 6. 8. 2008 9:47)

myslím že ta Bernann McKinneyová by si měla dávat větší pozor na psa!!